Google Uyumlu İçerik Hazırlama, Google SEO - Makale Sokağı
Makale Siparişi
0(539) 665-39-46
Yazar Başvurusu
carsimedya@gmail.com
Tanıtım Yazısı
0(222) 323-79-09
Skype İletişim
carsimedyayazilim

Google Uyumlu İçerik Hazırlama 9 Mayıs 2016

Google Uyumlu İçerik Hazırlama

Google uyumlu içerik hazırlama; İnternet sitlerinde birbirini taklit eden yazılar, Google’ın seçimlerini etkilemez. Benzersiz ve örneği olmayan baştan ele alınmış farklı başlıklar ile yazılan içeriklerin her zaman ön planda ve sıralamalarda en başlarda yer aldığını görebilirsiniz. Aynı başlıkla yazılmış 100 farklı makale arasından, Google bir seçim yapmalıdır. Burada SEO uyumluluk test edilir. Daha sonra anahtar kelime ortalaması alınır. İlk başta sıralama buna göre yapılacaktır. Geçen zaman içinde indeks almaya devam eden makaleyi okuyan botlar, bu aşamada kaliteli bir içeriğe sahip makaleyi ön plana çıkarır. Yani makalenin bilgi odaklı olması ve okuyucuya bilgi vermesi son derece önemlidir. Google için ziyaretçileri herşeyden önemlidir. Ziyaretçilerin hemen çıktığı bir sayfaya, Google temkinli yaklaşır ve kontrol eder.

Bu yüzden içerikle alakalı konuyu teorik bilgiler ile anlatmanız gereklidir. Makale Sokağı ekibi olarak tüm makalelerimizde bu konuya özen göstermekteyiz. Bu nedenle kontrol ekibimiz her geçen gün Google güncellemelerini takip etmektedir.

Google Uyumlu İçerik Hazırlama

Google Uyumlu İçerik Hazırlama

Arama Motorları Kriterleri Nelerdir?

Şuana kadar resmi olarak belirlenmiş bir kriter mevcut değildir. Ancak kulaktan dolma bilgiler ile yapılan deneme yanılmalar neticesinde her webmaster kendine ait bir yol belirlemiştir ve sitesine bu yolun faydalı olduğuna inanmaktadır. Arama motorlarının ilk kriteri bizlere göre makale içeriğidir. Anahtar kelimeler ile dolu, etiketlenmiş, anlamsız konu başlık uyumu olan içerikler bir süre sonra sıralamadan kaybolmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ziyaretçilerin sitede kalma sürelerinin uzun kelime sayılı makalelerle sağlandığını belirtmekte fayda var.

İçerik Kaç Kelime Olmalı

Google uyumlu bir içeriğin en az 350 kelimeden oluşması gereklidir. 350 kelime ve altında kalan her içerik ince içerik olarak tabir edilmektedir. Manuel spama takılma olasılığı her zaman vardır. Sitelerinize yatığınız yatırımların geri dönmesini arzu ediyorsanız makalelerinizi mutlaka 350+ kelime olarak hazırlatmanız gereklidir. Makale Sokağı olarak, bize verilen anahtar kelimeler ve başlıkları test ettikten sonra size gerekli veriler iletiyoruz. Eksik ve yapılması gereken artı işlemler varsa mutlaka size bu konu hakkında brifing vermekteyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ